Data wpisu: 21.11.2019
Zdjęcie do wpisu Warsztaty

Dzięki dotacji z programu „Kraszewski komputery dla bibliotek 2019” mamy możliwość poszerzenia naszej oferty o warsztaty z programowania. Zakupione roboty edukacyjne Ozobot, Abilix Krypton 2 oraz gra edukacyjna Scottie Go!. poprzez zabawę wprowadzą uczestników warsztatów w tajniki programowania.  Warsztaty rozpoczną się w grudniu br. Zapraszamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona

Ozobot to małe, ale bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Otwierają dzieciom drzwi do świata informatyki i edukacji STEAM. Uczą poprzez zabawę i doświadczenie, rozwijają myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwijają w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Ozobot Bit nie ma dla siebie alternatywy w pracy z najmłodszymi dziećmi (w wieku od 5 lat). Robot zabiera dzieci w niesamowitą przygodę! Rysując trasy dla ozobotów i proste kolorowe kody dzieci w istocie programują zadania. To one decydują o tym, jak będzie się zachowywał robot! Wykonują w ten sposób swoje pierwsze zadania programistyczne, jednocześnie rozwijając inne uniwersalne kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne, szukanie optymalnych rozwiązań, kreatywność. Nie bez znaczenia jest poprawa motoryki dłoni i paluszków dziecka. Ozobot Bit umożliwia płynne przejście od kodowania offline do kodowania przy pomocy tabletów lub monitorów komputerów. Dzieci w wieku od 8 lat bez problemu mogą zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne OzoBot’a za pomocą tabletu lub ekranu monitora (bez żadnych kabli). Internetowy edytor wizualny OzoBlockly.pl oferuje pięć poziomów programowania, od nowicjusza do mistrza. Dzięki temu nadaje się zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych programistów z gimnazjum czy liceum. Fakt, że dzieci tworzą swoje pierwsze programy, które następnie realizuje ozobot, jest wielką zmianą w sposobie „bawienia się” z robotami. OzoBlockly.pl bazuje na języku programowania blockly, który podobnie jak Scratch jest językiem wizualnym (blokowym).

Abilix Krypton 2 – robot edukacyjny- zestaw do budowy modułowego robota Krypton. Pozwala w prosty sposób poprzez zabawę zapoznać się podstawami programowania i budowy robotów. Abilix to pionier i globalny lider rynku robotów edukacyjnych. Programowalne roboty Abilix wspierają rozwój dzieci i młodzieży w nauce przedmiotów ścisłych. Rozwijają kompetencje przyszłości takie jak: kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów czy współpracy w grupie.

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania. Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów. Klocki służą do pisania komend, które będzie wykonywał Scottie. Mają też zdefiniowane zadanie: pozwalają graczom przyswoić takie podstawowe pojęcia programistyczne jak pętla, instrukcja warunkowa, zmienne czy funkcje.