Data wpisu: 31.08.2021
Zdjęcie do wpisu Pożegnanie wakacji

Do współpracy przy organizacji warsztatów kulinarnych zaprosiliśmy Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Jako pierwsze odpowiedziało Koło Gospodyń Wiejskich Gręboszów. Dzięki Paniom poznaliśmy tajniki pieczenia ciasteczek. Dzieci zobaczyły jak krok po kroku przygotować ciasto, następnie same je wałkowały, wycinały przeróżne kształty foremkami i przygotowywały do pieczenia. Zobaczyły w jaki sposób powstaje lukier, jak można go barwić, a na koniec same ozdobiły ciasteczka. Każdy zabrał do domu swoje wypieki oraz przepis- ponieważ okazało się, że ciasteczka są tak pyszne, że dzieci będą dalej je piec w domu z rodzicami. Serdecznie dziękujemy Pani Halina Kowynia oraz Bernadeta Błachaniec za przeprowadzenie wspaniałych, inspirujących i słodkich zajęć dla dzieci.

Dalsze podziękowania kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich Wola Gręboszowska. Dnia 21 lipca uczestnicy „Kreatywnych wakacji z biblioteką” zaproszeni zostali do pięknej, wyremontowanej remizy OSP na Woli Gręboszowskiej, gdzie czekały już na nich panie z KGW, które przygotowały nie tylko zajęcia kulinarne, ale i wiele niespodzianek. Na początek Pani Anna Majocha przedstawiła dzieciom zasady higieny, pokazała jak prawidłowo myć ręce, i jak ważne jest to zwłaszcza w dzisiejszych czasach. W trakcie trwania zajęć opowiadała również jak dbać o zęby, zdrowo się odżywiać, jak ważna jest prawidłowa postawa ciała. Każde dziecko otrzymało kolorowankę z omawianym tematem oraz zadanie, aby jak najpiękniej ją pokolorować. Dzieci wykonywały zdrowe kanapki pełne warzyw oraz gofry z owocami. Po konsumpcji nastąpił czas zabaw, gier, konkursów i wyścigów. Wszyscy obdarowani zostali słodkościami i upominkami. Składamy serdeczne podziękowania Paniom z KGW Wiejskich Wola Gręboszowska, w szczególności Pani Annie Majocha, Zofii Bigos, Katarzynie Mosio, Annie Boroniec, Elżbiecie Piątek, Dorocie Piwowarczyk, Paulinie Kowynia, Helenie Bakalarek za przeprowadzenie ciekawych i pouczających zajęć dla dzieci.
Dnia 4 sierpnia grupa dzieci zaproszona została do przepięknie wyremontowanej remizy OSP Biskupice. Czekały tam na nie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Biskupice. Warsztaty dla dzieci poprowadziła jedna z członkiń Koła artystka- Beata Duda, która tak pisze o sobie na swoim blogu: „Lubię poznawać świat i ludzi. Lubię dzielić się moją wiedzą, umiejętnościami i przyglądać się jak poprzez zachętę do podejmowania działań twórczych uruchamia się w człowieku potrzeba i radość z tworzenia. Zawodowo łączę przyjemność bycia twórcą i kontaktu ze sztuką. Mój warsztat pracy to techniki plastyczne i kontakt z twórczością artystyczną na różne sposoby.” http://mojemonotypie.blogspot.com/
Podczas warsztatów dzieci poznały postać polskiej malarki, graficzki, ilustratorki, scenografki- Zofii Stryjeńskiej, wykonały zabawki z papieru a wszystko to w oparciu o twórczość artystki. W prowadzeniu zajęć pomagały panie z KGW Biskupice- Regina Kaczówka , Joanna Moryl, Zofia Wójtowicz oraz przedstawiciel OSP Biskupice Grzegorz Loraj. Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom z KGW Biskupice zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów przede wszystkim Pani Beacie Duda, Reginie Kaczówka, Joannie Moryl, Zofii Wójtowicz, Bożenie Landowskiej. Dziękujemy za przepyszne słodkości upieczone przez Panie z KGW oraz napoje. Gorące podziękowania przesyłamy również OSP Biskupice z Panem Grzegorzem Loraj na czele za aktywne włączenie się w organizację warsztatów oraz za owoce i słodycze dla dzieci.
W kolejnym tygodniu wakacji dzieci biorące udział w warsztatach wakacyjny zaproszone zostały do Zapasternicza.
Panie z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały ognisko z pieczeniem kiełbasek, pysznym ciastem, domowymi kompotami. Dzieci biegały, tańczyły, grały w piłkę. Jednym słowem bawiły się rewelacyjnie. Serdecznie dziękujemy za organizację ogniska przewodniczącej KGW Wioletta Jedynak oraz wszystkim Paniom z KGW Zapasternicze które włączyły się w organizację przedsięwzięcia.
Gorące podziękowania kieruję do Eweliny Rumas, która prowadziła zajęcia sportowe. Było mnóstwo ruchu, tańca, gry w piłkę i zabawy- tak potrzebnych dzieciom po wielu miesiącach izolacji i zdalnej nauki. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Ewelina Rumas za profesjonalne przeprowadzenie zajęć sportowych dla dzieci.
Wszystkim dzieciom dziękuję za obecność na zajęciach wakacyjnych organizowanych przez bibliotekę. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.