Data wpisu: 20.11.2019
Zdjęcie do wpisu Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019

Gminna Biblioteka Publiczna w Gręboszowie złożyła wniosek do programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019.”

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach programu można było ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych.

Nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Instytutu Książki w wysokości 24 140 zł. Dzięki dofinansowaniu zakupiliśmy trzy laptopy oraz oprogramowanie do nich, tablety, drukarkę laserową oraz drukarkę etykiet wraz z czytnikiem kodów kreskowych oraz zestawy robotów edukacyjnych.

Dzięki laptopom oraz drukarce stworzony został kącik komputerowy dla czytelników, którego do tej pory brakowało w naszej bibliotece. Drukarka etykiet oraz czytnik kodów kreskowych to kolejny krok do pełnej komputeryzacji księgozbioru oraz udostępnienia naszym czytelnikom wszystkich funkcji jakie posiada system biblioteczny z którego korzystamy. Zakupiliśmy zestaw robotów edukacyjnych OZOBOT, roboty edukacyjne Abilix Krypton 2 oraz grę edukacyjną Scottie Go!. Dzięki temu poszerzamy ofertę biblioteki o warsztaty z programowania. Już dziś zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej nauki- przez zabawę z robotami edukacyjnymi.